استخدام 24

شبکه متخصصین و مشاغل کشور

امروز 30 آبان 1397

ادامه تحصیل و یافتن شغل در آلمان (قسمت اول)

 ثبت نام و بورسیه تحصیلی رایگان و ارزان برای مهاجرت و ادامه تحصیل در المان , مراحل ثبت نام و پیش نیاز های مورد نیاز,در این مقاله برای شما از پیش نیاز های تحصیل و یافتن شغل در کشور آلمان صحبت خواهیم کرد و امیدواریم در قسمت بعدی اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم .

 

در راستای سلسله مطالب معرفی فرصت های تحصیلی و بورس و جستجوی شغل در کشورهای مختلف دنیا، امروز مخاطبان خود را با نکات مهمی درباره تحصیل در یکی از مقصد های پر مخاطب تحصیل ایرانیان در قاره سبز آشنا می کند. با ما در گزارش امروز همراه باشید.

ادامه تحصیل و یافتن شغل در آلمان (قسمت اول)

 

در گفتار امروز درباره فرصت های تحصیلی در یکی از پاتوق های تحصیلی ایرانیان در شمال قاره سبز سخن خواهیم گفت. تحصیل در آلمان، ده ها سال است که در اولویت تحصیل و تحقیق ایرانیان در آن سوی آب ها قرار دارد و به خصوص برای عاشقان رشته های فنی و مهندسی، آلمان یک مقصد فوق العاده به شمار می رود.

برای تحصیل در آلمان، سایت daad.de (موسسه مبادلات آکادمیک المان) را فراموش نکنید که سایت مرجع است و پاسخگوی بسیاری از پرسش هایی که در زمینه تحصیل در این کشور خواهید داشت. با ما در گزارش امروز همراه باشید.

فواید ۱۰ گانه تحصیل در آلمان

 • فرصت تحصیل رایگان یا کم هزینه در شمال اروپا
 • فرصت تحصیل در دانشگاه هایی که اکثرا مورد تایید وزارت علوم برای ارزشیابی مدارک است.
 • فرصت تحصیلی و تحقیقاتی عالی در یکی از برترین نظام های اموزشی جهان
 • فرصت تحصیلی فوق العاده برای دانشجویان رشته های فنی و مهندسی
 • استفاده از سیستم تبادل دانشجوی دانشگاه های آلمانی برای گذراندن یک ترم در خارج این کشور
 • هزینه زندگی مقرون به صرفه در شهرهای دانشگاهی این کشور
 • امکان دریافت بورس های تحصیلی متنوع به خصوص برای مقطع دکترا
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمانی.
 • دریافت روادید شنگن جهت سفر ۹۰ روزه به ۲۶ کشور عضو پیمان شنگن.
 • امکان ادامه تحصیل، زندگی و اپلای برای مهاجرت تخصصی کاری پس از فارغ التحصیلی.
 • امکان دریافت فرصت های کارآموزی در شرکت ها و سازمان های آلمانی

برای تحصیل در آلمان از کجا شروع کنیم؟

 • اول مقطع تحصیلی مورد نظر را مشخص کنید.
 • فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آلمان را بررسی کنید.
 • اگر برای مقطع کارشناسی قصد ادامه تحصیل داشته باشید، مدرک زبان آلمانی مورد نیاز است.
 • اگر برای مقطع کارشناسی ارشد قصد اپلای داشته باشید، مدرک آیلتس مورد نیاز است.
 • اگر به دنبال دکترا هستید، بایستی با اساتید دانشگاه مقصد رایزنی شخصی داشته باشید.
 • برای تحصیل زبان آلمانی در ایران، آزمون های موسسه گوته، انتخاب خوبی خواهد بود.
 • به سایت سفارت آلمان رفته و درباره شرایط اپلای برای روادید دانشجویی، اطلاع حاصل کنید.
 • لیست ۱۰۰ دانشگاه دولتی و خصوصی آلمان را در این لینک مشاهده کنید.
 • مشخصات سیستم آموزشی در دانشگاه های آلمان را از سایت ویکی پدیا مشاهده کنید.
 • اگر شهر خاصی مد نظر است، فهرست دانشگاه های این شهر را بررسی کنید.
 • اگر رشته خاصی مد نظر است، طبقه بندی رشته ای دانشگاه ها را در لیست مشاهده کنید.
 • اطلاعات دقیق رشته مورد نظر را در سایت دانشگاه بررسی کنید و نیازمندی های پذیرش را یادداشت کنید.
 • از انجمن فارغ التحصیلان یا دانشجویان بین المللی دانشگاه مقصد، اطلاعات جانبی دریافت کنید.
 • Deadline ها و نیازمندی های پذیرش را در نظر بگیرید.
 • با هماهنگ کننده رشته در دانشگاه مقصد آلمانی مورد نظر، برای پیدا کردن خوابگاه، تعامل کنید.

چرا تحصیل در آلمان؟

ادامه تحصیل و یافتن شغل در آلمان (قسمت اول)

 

برای طیف های مختلفی از دانشجویان ایرانی که مشتاق تحصیل در خارج از کشور هستند و دوست دارند چند سالی تجربه زندگی دانشجویی در آن سوی مرز ها داشته باشند، هزینه تحصیل، فاکتور مهمی در این انتخاب است. بسیاری از دانشگاه های دنیا، شهریه های سنگینی را از دانشجویان برای تحصیل می گیرند و این قضیه سبب می شود تا متقاضیان ایرانی، همواره کشورهایی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند که شهریه تحصیلی رایگان یا بسیار کمی را از دانشجویان خارجی دریافت می کنند.

تا پیش از سال ۲۰۱۱ میلادی که دانشگاه های سوئد از دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، پولی بابت شهریه نمی گرفتند و سیستم FREE TUITION FEE رواج داشت، سالانه هزاران دانشجوی ایرانی، برای تحصیل به دانشگاه های سراسر این کشور می رفتند. اکنون که این رویه برداشته شده است، دانشجویان ایرانی به دیگر کشورهای اسکاندیناوی مانند فنلاند و نروژ مراجعه می کنند که هم چنان سیستم شهریه رایگان دارند.

از پاییز ۲۰۱۷ میلادی نیز، فرصت تحصیل رایگان در دانشگاه های فنلاند به اتمام می رسد. بنابراین، اشتیاق برای اپلای در دانشگاه های آلمان روند صعودی به خود خواهد دید و به همین خاطر، مناسب دیدیم در گفتاری به این موضوع بپردازیم.

با وجود کشور های اسکاندیناوی که دانشگاه ها و مراکز اموزش عالی رایگان دارند، برخی از کشور های اروپایی هم هستند که از نظر اقتصادی و صنعتی در طراز بالایی بوده اما شهریه بسیار کمی از دانشجویان خارجی دریافت می کنند که بعضا از توان اکثریت دانشجویان برای پرداخت آن خارج نیست.

 آلمان، اتریش و سوئیس، از جمله دانشگاه های اروپا هستد که در چند دهه اخیر، به عنوان پاتوق های دانشجویان ایرانی در مرکز اروپا بوده و هزاران دانش اموخته ایرانی از دانشگاه های آن جا داریم. یکی از مهم ترین دلایل استقبال ایرانیان از دانشگاه های این سه کشور، علاوه بر سیستم شهریه رایگان یا بسیار کم، زبان تحصیل در این کشور ها است که بعضا انگلیسی هم در این کشور های آلمانی زبان ارائه می شود.

این سه کشور، اگر چه زبان آلمانی به عنوان زبان رسمی آن ها پذیرفته شده است، اما به هر حال، دانشگاه های زیادی هم دارند که به زبان انگلیسی مشغول به کار بوده و بعضا از بهترین دانشگاه های فنی و کسب و کار قاره سبز نیز به شمار می روند.

آلمان، بهشت دانشجویان مهندسی ایران

آلمان و سوئیس، اقتصاد و صنعت قوی دارند و به همین خاطر، ارتباط دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی آن ها با صنایع بسیاری قوی است و بعضا دانشگاه ها، از طریق پروژه های صنعتی و تحقیقاتی هزینه های خود را تامین می کنند. این رویه، سبب تکاپوی زیادی در دانشگاه و هم چنین پویایی آن ها برای درگیر کردن بهتر و بیش تر دانشجویان با بدنه اجرایی کشور دارد. به همین خاطر است که شرکت های دانش بنیان دانشگاهی (UNIVERSITY SPII OFF COUNTRIES) در دانشگاه های آلمان و سوئیس بسیار به چشم می خورد و تبدیل به فرهنگ کسب و کار و کارآفرینی در جامعه دانش بنیان (Knowledge Based economy) این کشور ها شده است.

ادامه تحصیل و یافتن شغل در آلمان (قسمت اول)

 www.ub.edu/senesciencia/en

موسسه فعال در  تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با سرطان و بیماری های عصبی

 

سوییس و آلمان را کشور های صادراتی یا export countries می نامند و می دانیم. تولیدات صنعتی و صادرات این کشور ها بسیار بیش تر از همه کشورهای آفریقایی و بعضا آسیایی می باشد. پس اگر دانشجویانی به تحصیل در این کشورها مشغول شوند، در فضایی درس خواهند خواند که فضای تولید خلاق و نگاه دانش بنیان صادرات محور است.

بر اساس تازه ‌ترین گزارش "وزارت مرکزی آموزش و پژوهش آلمان"، شمار دانشجویان خارجی ‌ای که در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه‌ های آلمان ثبت نام کرده‌اند، به بیش از ۳۰۰ هزار تن رسیده است که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۳ حدود ۱۹ هزار افزایش نشان می‌دهد. هدف نهاد های آموزش عالی آلمان این است که تا سال ۲۰۲۰ برای بیش از ۳۵۰ هزار دانشجوی خارجی امکان تحصیل فراهم آورند.

 دانشجویان موفق و سرمایه‌گذاری برای مغزهای مبتکر به گفته‌ی یوهانا وانکا، وزیر آموزش عالی آلمان، در حال حاضر از هر ۹ دانشجو در آلمان یک تن غیر آلمانی است. نهادهای آموزشی این کشور به ویژه برای دانشجویانی که مایلند تحصیلات خود را در مقطع فوق لیسانس ادامه دهند، جذابیت بیشتری دارند.

آلمان در طی قرن های معاصر روابط سیاسی و اقتصادی و صنعتی و حتی فرهنگی زیادی با ایران داشته است و به نظر می رسد، ثبات در روابط دولت ها سبب شده تا ایرانیان زیادی در آلمان مشغول به تحصیل شوند و این رویه پس از جنگ جهانی دوم روند گسترده ای پیدا کرد و از دهه هشتاد تا کنون، این روند هم چنان صعودی بوده است.

اگر به دنبال تحصیل ارزان قیمت در کشوری صنعتی با اقتصاد پیش رو و دانش بنیان را دارید، به نظر می رسد که تجربه تحصیل و زندگی در آلمان، تجربه خوبی باشد. بسیاری بر این باور هستند که آلمانی ها خشک و نژاد پرست هستند و زندگی یک دانشجوی خاورمیانه ای در آن جا بسیار سخت باشد!

این همانند فکری است که برخی ها درباره تحصیل در مناطق قطبی اسکاندیناوی می کنند! در حالی که شرایط و واقعیت با توضیحات و توصیفات افراد متفاوت است. هیچ گاه نباید بررسی علمی و منطقی شرایط مکانی و زمانی را به جای یافته های مستند و مستدل، جای خود را به باور ها و تخیلات غیر اثبات شده بدهد و این قضیه در عرصه تحصیلات باید خیلی مد نظر باشد.

زبان تحصیل در آلمان

برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ های آلمان ارائه‌ی مدرکی دال بر تسلط داوطلب به زبان آلمانی در سطح B1 براساس چارچوب مشترک در اروپا الزامی است. این در حالی است که این مدرک لازم است اما برای ورود به دانشگاه‌ های آلمان کافی نیست.

ادامه تحصیل و یافتن شغل در آلمان (قسمت اول)

 

سطح لازم تسلط به زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه‌های این کشور را باید از سطح لازم برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان تفکیک کرد. برای ورود به دانشگاه‌ های آلمان قبولی در یکی از دو آزمون DSH و یا Test-DaF الزامی است.

آزمون Test-DaF در مراکز آموزش زبان آلمانی در آلمان و همچنین در مراکز انستیتو گوته در سراسر جهان برگزار می‌شود. در ایران نیز این آزمون به همراه دوره ‌های آمادگی آن در موسسه‌ی آموزش زبان آلمانی وابسته به سفارت آلمان در تهران برگزار می‌شود.

تفاوت میان آزمون Test-DaF و DSH بر خلاف آزمون Test-DaF، امتحان DSH از طریق دانشگاه‌های این کشور و تنها در آلمان برگزار می‌شود. بنابراین برای داوطلبان ایرانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ های آلمان را دارند، دو راه باقی می‌ماند: گزینه‌ی اول شرکت در آزمون Test-DaF در موسسه‌ی ذکرشده در تهران است و راه دوم شرکت در آزمون DSH در یکی از دانشگاه‌های آلمان که البته گزینه دوم، شانس دریافت روادید را کاهش می دهد.

ادامه تحصیل و یافتن شغل در آلمان (قسمت اول)

 

به هر حال اگر آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید، این گفتار می تواند صدها نکته کاربردی برای شما داشته باشد.

مساله نخستی که درباره آلمان باید توجه کنید این است که اگر چه هزینه های تحصیلی در آلمان به نسبت خیلی از جاهای اروپا و آمریکای شمالی و اقیانوسیه، پایین است، اما به هر حال زبان غالب در این کشور، آلمانی است. حتی اگر دانشگاه شما به زبان انگلیسی تدریس می کند، یاد گیری زبان آلمانی برای گذران بهتر امور خود در این کشور، توصیه می شود.

 بنابراین پیش از اخذ پذیرش، تلاش کنید این زبان را به مدت ۶ ماه در آموزشگاهی معتبر در شهر خود فرا گرفته و یکی از مدارک معتبر زبان آلمانی را کسب کنید. بعضا مشاهده شده است که سفارت آلمان در تهران، از دانشجویان پذیرفته شده، چنین مدارکی را دال بر آشنایی دانشجویان به زبان آلمانی درخواست می کند.

مساله بعدی که باید در نظر داشت این است که آلمان کشوری است که تا کنون ده ها هزار ایرانی در آن دانش آموخته شده اند و برای کسب اطلاعات درباره دانشگاه و سیستم زندگی و اقامتی و کار و این مسائل در آن جا، کار سختی در پیش نیست. اطلاعات دانش آموخته ها و ایرانیان شاغل به تحصیل و کار در این کشور را می توانید از طریق شبکه های اجتماعی بدست آورید و با آنان تعامل الکترونیکی کنید.

آلمان به هر حال عضو پیمان شنگن است و کسب روادید آن سبب می شود تا شما به راحتی بتوانید بین ۲۶ کشور اروپایی تردد کنید. نزدیکی با ایران و تسهیل صدور روادید برای خانواده دانشجویان نیز از جمله مواردی است که سبب می شود تا تحصیل در آلمان انتخاب توجیه آور باشد.

دانشگاه های آلمان

اگر این کشور را برای تحصیل انتخاب کردید، ابتدا فهرست کاملی از دانشگاه های این کشور و حوزه هایی که مشغول به کار هستند را از طریق این سایت مشاهده کنید.

این صفحه به شما می گوید که آلمان در هر شهر، چه دانشگاهی و با چه موضوعات کاری دارد و سیستم و زبان پذیرش و تحصیل و شرایط مربوط به آن برای دانشجویان خارجی چیست. بنابراین نیاز نیست که شما به ۱۰۰ دانشگاه آلمان در اینترنت مراجعه کنید و کسب اطلاع نمایید. با این کار، خیلی در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد و انتخاب های هدفمندی خواهید داشت که شما را در گزینه نهایی کمک می کند.

 

معمولا دانشگاه های آلمان، application fee از دانشجویان درخواست نمی کنند و اگر هم بخواهند، در آلمان این رقم خیلی پایین است. بعضی از سایت ها هستند در اینترنت که می توانند وجه اپلیکیشن شما را الکترونیکی پرداخت کنند و بنابراین برای ان مشکلی نخواهید داشت.

برخی از دانشگاه های آلمان مثل لایپزیک و هیدبرگ، سابقه ۷۰۰ ساله دارند و قطعا تجربه تحصیل در دانشگاهی با این قدمت علمی و تاریخی، خالی از لطف نیست. بیش از ۱۶۶ میلیون نتیجه جست و جوی ایندکس شده در موتور جست و جوی گوگل درباره تحصیل در آلمان نشان می دهد که نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای میلیون ها دانشجو در سراسر دنیا، آلمانی یکی ازمقاصد اصلی برای تحصیل با کیفیت و کم هزینه در دنیا به شمار می رود.

 

 

در بخش بعدی این گفتار مطالب بیشتری در رابطه با ادامه تحصیلات در المان خواهیم گفت ..

فراموش نکنید هیچگاه برای تغییر دیر نیست ...

ادامه تحصیل و یافتن شغل در آلمان (قسمت اول)

 منتظر نظرات شما درباره تحصیل در المان هستیم .

 

تاریخ انقضاء اگهی : -------- || استان : بدون انتخاب|| شهر : -------- || ایمیل دریافت رزومه: -------- || تلفن/فکس جهت کسب اطلاعات: --------(عضویت در سایت)
ارسال کننده آگهی :admin درباره این آگهی: شکایت/انتقاد (فقط کاربران عضو)

تگ‌ها: تحصیل در المان ادامه تحصیل در آلمان استخدام در آلمان بورسیه در آلمان تحصیل در اروپا بورسیه تحصیلی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظر خود را در مورد این آگهی بیان کنید

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
سوال:
آدرس اینترنتی استخدام 24 را به شکل روبرو در کادر زیر وارد کنید: estekhdam24.com
پاسخ:*
بالای صفحه