استخدام 24

شبکه متخصصین و مشاغل کشور

امروز 30 آبان 1397

5 زبان مهم برای جستجوی شغل و ادامه تحصیل در خارج از کشور

راهنمای جامع یافتن شغل در خارج از کشور و ادامه تحصیلات در زبان های انگلیسی,فرانسه,آلمانی,ایتالیایی و اسپانیایی - در صورتیکه هدف شما برای یافتن شغل در سایر کشورها و یا راه اندازی کسب کار هستید می بایست در اولین گام به یکی از زبان های پر کاربرد دنیا مسلط باشید با توجه به مقصد , در این مقاله تلاش بر آن داریم شما را با زبان های اصلی اشنا کنیم و موسسات اصلی ارائه دهنده مدرک این زبان ها را به شما معرفی نماییم :

 

ایرانی ها از چند دهه پیش تا کنون، علاقمند به یادگیری ۵ زبان مهم بین المللی برای فعالیت های تجاری، علمی و فرهنگی ,جستجوی شغل در سایر کشورها بوده اند. انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی در فهرست زبان های رسمی سازمان ملل متحد قرار دارند و صدها هزار ایرانی هر ساله برای یادگیری این زبان ها به دانشگاه ها و موسسات آموزشی سراسر کشور مراجعه می کنند. اگر شما هم سودای تحصیل و یافتن شغل در خارج از کشور دارید و مشتاق این ۵ زبان هستید، توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمائید.

 

5 زبان مهم برای جستجوی شغل و ادامه تحصیل در خارج از کشور

 

 

اکنون به هر شهرستان ایران که برویم، تابلو های کوچک و بزرگ موسسات آموزش زبان های خارجی را مشاهده میکنیم که برای آموزش زبان به قشر های مختلف متقاضیان با اهداف گوناگون، برنامه های آموزشی کوتاه مدت و بلندمدت را تهیه کرده اند. موسسات آموزش زبان خارجی به خصوص انگلیسی و فرانسوی، مانند پیتزا فروشی ها و آبمیوه گیری فروشی ها که مانند قارچ هر روز از یک جای شهر ظهور می کنند، متعدد و فراگیر و البته پر مخاطب هستند. نسل جوان جامعه ۸۰ میلیونی ایران، نسل با سواد و علاقمند به پیشرفت با نگاه بین المللی است و همین امر سبب می شود که در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات که سلاح و ابزار تعامل با میلیاردها کاربر اینترنت در اقصی نقاط گیتی، آشنایی و تسلط به یکی از زبان های زنده دنیا محسوب میشود، عاشقانه دنبال یادگیری زبان خارجی باشند.

 

در بسیاری از کشور های دنیا مانند بلوک شرق اروپا، شمال آفریقا، غرب آسیا، جنوب اروپا وحتی جنوب قاره آمریکا، اکثر مردم به یکی از ۵ زبان زنده دنیا تسلط ندارند و تنها به زبان کشور خود آشنایی دارند. همین امر سبب می شود که تجار، دانشجویان، محققان و فعالان فرهنگی و هنری و اقتصادی و حتی سیاسی برای تعامل با مردم و بدنه فرهیخته جامعه، نتوانند آن طور که شایسته و بایسته است تعاملات خود را گسترش دهند.

اما به دلیل تسلط اکثر مردم اسکاندیناوی، جنوب شرق آسیا و شمال آمریکا به زبان های انگلیسی و حتی فرانسوی، مشاهده می کنیم که رواج محصولات و خدمات به زبان های زنده دنیا در این کشور ها بیشتر و اصطلاحا اقتصاد دانش بنیان (Knowledge based economy) در آن مناطق دنیا قوی تر است. علتش هم این است که آن مردم و آن موسسات و مجموعه های علمی و فرهنگی و صنعتی توانسته اند خود را مجهز به زبان های زنده دنیا کنند.

 

اکنون اکثر مدارک و منابع و نشریات و مقالات و کتاب های معتبر دنیا به زبان های ۵ گانه تولید و منتشر می شود و نیمی از کره زمین به این زبان ها تکلم می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که سنگاپور با کشوری چند میلیونی و کوچک تر از تهران، اکنون صدها میلیارد دلار از اقتصاد دانش بنیان سود می برد و یکی از اقتصاد های نوظهور و فوق العاده موفق قاره کهن به شمار می رود. کشوری که کلا ۵ دانشگاه دارد و ۳ تای ان ها، در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا جای دارد.

 

معمولا کشور  هایی که یکی از دانشگاه های آن ها در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد، از نظر علمی و اقتصادی در درجات بالا قرار دارند و رابطه مستقیمی بین پیشرفت علمی و صنعتی با جایگاه اقتصادی و پرستیژ بین المللی کشورها وجود دارد.

شاید به این خاطر است که دولت سوئد، آشنایی اکثر مردم به خصوص نسل جوان سوئدی را نسبت به یادگیری یکی از ۵ زبان پر مخاطب بین المللی در دستور کار داشته و اکنون شاهد هستیم که اکثر مردم سوئد و حتی اسکاندیناوی، به زبان انگلیسی در حد خوبی تسلط دارند. می توانند خوب بنویسند،‌خوب بخوانند و خوب حرف بزنند و به همین خاطر، تعاملات فرهنگی و علمی موسسات و سازمان های سوئدی (خصوصی یا دولتی) با مجموعه های بین المللی قوی تر از دیگر کشور های اروپا مانند لهستان یا مجارستان و حتی اتریش است.

 

5 زبان مهم برای جستجوی شغل و ادامه تحصیل در خارج از کشور

 

 

باید پذیرفت که تولید علم و دانش و توسعه اقتصادی، تا حدی به درک و تسلط بر زبان مکاتبه و تعامل نیز مرتبط است و زبان خارجی، ابزاری برای تعاملات گوناگون در دهکده جهانی امروز به شمار می رود. شاید یکی از دلایل روی آوردن به ساخت زبانی مانند اسپرانتو، نیاز آینده بشر برای رسیدن به زبانی واحد آسان و قابل فهم برای اکثر ملت ها باشد. آرزویی که شاید سخت، اما امکان پذیر خواهد بود.

 

در ایران، ما شاهد دانشگاه هایی هستیم که مقاطع عالی زبان های خارجی را در سطح فوق العاده خوب تدریس می کنند. یعنی اگر شما بخواهید در ایران، دکترای ادبیات زبان فرانسه بگیرید، این امکان فراهم است و نیاز نیست که برای ان به فرانسه یا آلمان یا کانادا سفر کنید.

این قضیه برای دیگر زبان های بین المللی نیز وجود دارد. اکنون بسیاری از متقاضیان تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور و حتی کسانی که به قصد مهاجرت یا اشتغال جلای وطن می کنند، می بایست به یکی از زبان های بین المللی دنیا مسلط باشند. هم چنین، از این افراد خواسته می شود که یک گواهی بین المللی برای اثبات توانایی خود به زبان های ۵ گانه ارائه کنند. در واقع دانش زبان خارجه که معمولا انگلیسی است (English language proficiency) می بایست احراز شود. راه احراز هم کسب یکی از گواهی های بین المللی مانند آیلتس و تافل و مدارک دیگر مربوط به ۴ زبان است.

این مطلب به شما درباره یادگیری و کسب مدرک برای این ۵ زبان معتبر پر مخاطب بین ایرانی ها، توصیه هایی ارائه می کند.

 

اگر مثلا می خواهید در آزمون زبان انگلیسی تافل شرکت کنید، پس از عضویت در سایت از قسمت نظرات و یا تماس با ما ارتباط برقرار نمائید .

 

 

نکاتی برای آموزش  زبان انگلیسی

 

زبان انگلیسی، پر مخاطب ترین زبان خارجی در ایران است. اکنون میلیون ها ایرانی به طور اعتبار دهی شده ای توسط آزمون های بین المللی زبان انگلیسی، در حد خوبی مسلط به این زبان هستند. این قضیه در بین نسل جوان ایرانی به خوبی به چشم می خورد و صدها هزار دانش اموخته ایرانی که ظرف چند دهه اخیر از دانشگاه های خارج از کشور دانش آموخته شده اند، سندی است آشکار بر این مدعا.

انگلیسی، خوشبختانه یا متاسفانه، زبان اول تحصیل و کار در دنیا به شمار می رود. اگر کتابی یا موسیقی یا تولیدی یا کاتالوگی یا سایتی یا هر محتوایی، به این زبان منتشر شود، شانس دیده شدن آسان برای بیش از ۲ میلیارد نفر از جمعیت کره زمین را خواهد داشت.

راه اثبات سواد شما درباره زبان انگلیسی یا English language proficiency از طریق مدارک بین المللی و معیارهای آزمون های مربوطه تعیین و ارزشیابی می شود. مثلا مدرک آزمون آیلتس (IELTS.org) نشان می دهد که شما در ۴ مهارت خواندن (Reading) ، شنیداری (listening)‌، گفتاری (speaking) و نوشتاری (writing) در چه سطحی هستید.

 

5 زبان مهم برای جستجوی شغل و ادامه تحصیل در خارج از کشور

 

( تصویر ایندکس سایت رسمی برگزاری آزمون بین المللی آیلتس : ‌IELTS.org )

 

این آزمون از ۰ تا ۹ طبقه بندی می شود و نمره نهایی (overall score) ‌ میانگین نمرات این ۴ مهارت (skill) خواهد بود. اکثر دانشگاه های دنیا برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، حداقل میانگین نمره ۶.۵ از ۹ را درخواست می کنند. داوطلبی که نمره ای که کم تر از این نمره داشته باشد، معمولا در فرآیند پذیرش مردود می شود. البته در آینده درباره آیلتس بیشتر توضیح خواهیم داد و این که چطور برای این آزمون آماده شویم.

 

به این موضوع توجه داشتید که بسیاری از دانشگاه های دنیا، از کسانی که مدرک آیلتس دارند، ماژول آکادمیک آن را درخواست می کنند نه جنرال. بنابراین اگر آیلتس جنرال دارید، چند ماهی وقت بگذاریدو خود را برای آزمون آیلتس آکادمیک آماده کنید. برای پذیرش با بورس تحصیلی در دانشگاه های خارج از کشور به خصوص در مقطع ارشد و دکترا، دارا بودن آیلتس اکادمیک ۷ به بالا توصیه می شود.

اگر قصد شرکت در این آزمون بین المللی را دارید، این قسمت وبلاگ را مطالعه کنید. البته اگر نمی دانید که برای تحصیل در خارج از کشور، از چه مقطعی شروع کنید، ۲۰ توصیه برای شما ارائه شده است که توجه به آن ها، راهکار خوبی خواهد بود.

 

اگر حوصله نوشتن کاغذی را ندارید و دوست دارید هم چون آزمون GRE در آزمون رایانه ای شرکت کنید، توصیه ما به شما آزمون TOEFL است. این آزمون هم مانند آیلتس ۴ مهارت (SKILL) شما را بررسی می کند و تفاوت اصلیش این است که باید به رایانه کمی مسلط باشید. مخصوصا تایپ کردن. افرادی که خواهان پذیرش در دنیا هستند، مدرک تافل ۷۹ تا ۹۰ را باید ارائه کنند که برای کسب آن باید حداقل ۶ ماه وقت بگذارید.

 

5 زبان مهم برای جستجوی شغل و ادامه تحصیل در خارج از کشور

 

(سایت رسمی برگزاری آزمون  تافل : https://www.ets.org/toefl )

 

 نا گفته پیداست که یادگیری و آمادگی در این آزمون نیازمند استفاده از کارشناسان آموزش زبان ومتخصصان این آزمون ها است و هر کسی صلاحیت آموزش به شما در این عرصه را ندارد. هر اندازه شما بتوانید نمره بالاتری در آزمون های بین المللی زبان کسب کنید، شانس پذیرش شما افزایش خواهد یافت که البته این یک شرط لازم است و شرط کافی برای دریافت پذیرش محسوب نخواهد شد.

برای افزایش شانس قبولی، بهتر است در آزمون های آزمایشی (IELTS MOCK) ها شرکت کنید تا با شرایط آزمون و نحوه سوال دهی و مسائل مربوطه آشنا شوید و در روز آزمون، با آگاهی کامل در آزمون شرکت کنید و نمره مورد نظر را کسب کنید.

 

توصیه هایی برای یادگیری زبان آلمانی

 

 

5 زبان مهم برای جستجوی شغل و ادامه تحصیل در خارج از کشور

 

 

زبان آلمانی یکی دیگر از زبان های پر مخاطب برای ایرانی ها به شمار می رود. آلمانی یکی از زبان های رسمی سازمان ملل و از زبان های پر کاربرد در قاره اروپا است. اتریش،آلمان، بلژیک و حتی هلند و سوییس، به این زبان آشنایی دارند و بهترین منابع علمی و اقتصادی و سیاسی دنیا به این زبان در دسترس است. بنابراین یادگیری زبان آلمانی در ایران به جهت تحصیل و تحقیق و صنعت و اقتصاد و هر چیز دیگر که فکر کنید، امتیاز خوبی برای شما خواهد بود.

 

در برخی از دانشگاه های ایران تا مقطع دکترای ادبیات زبان آلمانی نیز می توان درس خواند. در مراکز استان ها نیز، اموزشگاه های آموزش زبان آلمانی در سطوح موردنظر موسسات آلمانی خارج از کشور در دسترس است که می توانید ظرف ۶ تا ۱۲ ماه، در سطح کسب یکی از مدارک بین المللی زبان آلمانی خود را آماده کنید.

دانشجویان باید بتوانند در آزمون های بین المللی زبان آلمانی که در تهران توسط مراکزی مانند موسسه گوته برگزار می شود، شرکت کرده و حداقل نمرات مورد نیاز را کسب کنند. آزمون های انستیتو گوته با سطوح مرجع مشترک اروپایی (GER) از A1 برای مبتدیان تا C2 برای بالاترین سطح زبانی تطابق دارند. توضیح مبسوط درباره آزمون های موسسه گوته آلمان برای متقضیان تحصیل در دانشگاه های آلمان را در صورت که مسلط به آلمانی است در این سایت مشاهده کنید. این شرایط بر اساس چارچوب تعیین شده مشترک قاره سبز می باشد که اطلاعات بیشتر را در COE دنبال نمایید که اطلاعات جالبی ارائه می دهد.

 

5 زبان مهم برای جستجوی شغل و ادامه تحصیل در خارج از کشور

 

 

طبق اطلاعات منتشر شده ، برای تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان،معمولا از داوطلبان، مدرک سطح TestDaf، C2:GDS که معادل سطح عمومی B2،C1  و C2 درخواست می شود. درباره این سطوح،توصیه می شود به موارد زیر توجه کنید :

 

B 1

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره در صورت استفاده از زبان استاندارد و صحبت در مورد مسائل آشنا، نکات اصلی را درک نماید و در بیشتر مواردی که در سفر به کشور مربوطه با آن روبرو می شود، مشکلات خود را حل کند و در عین حال قادر خواهد بود با جملات ساده و پیوسته در ارتباط با مطالب آشنا و مورد علاقه، گفتگو نماید.

B 2

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره نکات اصلی متون پیچیده در ارتباط با مطالب معین یا انتزاعی را درک نموده و در رشته تخصصی خود بحث های تخصصی را دنبال نماید. وی قادر خواهد بود بدون آمادگی قبلی، روان گفتگو کند. به طوری که یک گفتگوی عادی با شخصی که زبان مادریش است، بدون هیچ مشکلی برای هر دو طرف بخوبی ممکن باشد.

C 1

زبان آموز قادر خواهد بود پس ازاین دوره متون طولانی شامل طیف گسترده ای از واژه های سطح بالا را درک نموده و نکاتی را که مختصرا مورد اشاره قرار گرفته اند نیز متوجه شود وی قادر خواهد بود بدون آمادگی قبلی، روان گفتگو کند. بدون اینکه مجبور باشد به دفعات و به گونه ای محسوس در جستجوی لغات مورد نظر برآید.

 C 2

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره عملا  آنچه را می خواند یا می شنود بدون هیچگونه مشکلی درک نماید. وی قادر خواهد بود اطلاعات کتبی یا شفاهی از منابع گوناگون را جمع بندی نموده و در این رابطه دلائل یا توضیحات مربوطه را به شکلی پیوسته عنوان کند.

 

انستیتو گوته یا مؤسسه گوته که از روی نام شاعر آلمانی، یوهان ولفگانگ گوته نام‌گذاری گردیده ‌است، یک سازمان غیرانتفاعی است که وظیفه  آن گسترش زبان و فرهنگ آلمانی در بیرون از مرزهاست. ۱۳ مرکز آن در درون آلمان و ۱۲۸ مرکز در بیرون از آلمان است و بین ایرانی های متقاضی تحصیل در کشورهای آلمانی زبان، اعتبار بالایی دارد.

اگر قصد یادگیری زبان آلمانی به جهت تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان را دارید، حتما نوع مدرک مورد نیاز و شرایط مربوطه را از دانشگاه مقصد استعلام کنید. تماس با سفارت آلمان یا اتریش یا سوییس در تهران نیز توصیه می شود. به این علت به شما توصیه می شود که مدارک مربوط به زبان را از سفارت خانه ها استعلام کنید که بعضا مشاهده شده برای صدور روادید دانشجویی، سفارت خانه های فوق الذکر روی این قضیه حساس هستند. برای یادگیری زبان آلمانی، این سایت deutsch-lernen.com یا http://learn-german-easily.com توصیه می شود.

 

توصیه هایی برای زبان ایتالیایی

 

این زبان به نسبت ۲ زبان دیگر خیلی مخاطب در ایران ندارد اما به هر حال یکی از زبان های مهم اروپا به شمار می رود و در سوییس وایتالیا که قطب صنعتی و علمی و تجاری این قاره هستند کاربرد دارد. هم چنین زبان ایتالیایی برای عاشقان هنر و معماری توصیه می شود که در تهران یاد بگیرند. مدرسه زبان ایتالیایی تهران موسوم به پیترو دلا واله که سایت آن در نشانی اینترنتی www.scuolaitalianatehran.com قرار دارد، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است.

 

5 زبان مهم برای جستجوی شغل و ادامه تحصیل در خارج از کشور

 

 

دوره های زبان ایتالیایی مدرسه ایتالیایی تهران از ترمهای  QCER پیروی میکنند. که به زبان انگلیسیCommon European Framework of Reference for Languages که سیستمی تشریحی است برای ارزشیابی مهارت ها و توانایی افرادی که یک زبان خارجی اروپایی را مطالعه می کنند. level های ششگانه (A1-A2-B1-B2-C1-C2) در تمام اروپا و در قاره های دیگر بعنوان معیار و مرجع اساتید زبان جهت آماده سازی مواد درسی و تعیین سطح زبان مورد استفاده قرار می گیرند.

 

البته سایت هایی هم برای آموزش زبان ایتالیایی هم چون:  http://www.iluss.ithttp://www.iluss.it و   http://linguaitaliana.ir وجود دارد که برای تقویت زبان می توان استفاده کرد و البته دنیای app ها را هم نباید فراموش کرد. برای دریافت روادید دانشجویی از سفارت ایتالیا در تهران، مدرک زبان معتبر ایتالیایی اهمیت فراوانی دارد. اطلاعات بیشتر را از سایت سفارت استعلام کنید. برای یادگیری زبان ایتالیایی در ایتالیا نیز سایت هایی مانند www.scuolaleonardo.com در دسترس است.

 

نکته های مهم برای یادگیری زبان فرانسه

 

پس از زبان انگلیسی، این زبان پر مخاطب ترین زبان بین ایرانیان برای تحصیل و زندگی در خارج از کشور است. دانشگاه های بسیاری در دنیا به این زبان در اروپا و آمریکا و حتی آفریقا تدریس میکنند. به نظر می رسد که کانادا، فرانسه و سوییس در فهرست همیشگی پر مخاطب ترین مقصد های تحصیلی ایرانیان باشد. اطلاعاتی که یکی از سایت های مرجع اطلاع رسانی درباره زبان فرانسه (سایت کامبوس فرانس) ارائه میکند می گوید:

بیش از 260 میلیون نفر در پنج قاره به زبان فرانسوی صحبت می کنند. در حدود 70 کشور در جهان زبان فرانسوی زبان رسمی یا یکی از زبان های رسمی است. در عین حال زبان خارجی ای است که پس از زبان انگلیسی بیشترین طرفدار را میان زبان آموزان دارد. فرانسه دارای بزرگترین شبکه موسسات فرهنگی خارج از این کشور است که در آن ها زبان فرانسوی به بیش از 750000 نفر در سال آموزش داده می شود. زبان دیگر روابط بین الملل زبان فرانسوی در عین حال زبان کار و زبان رسمی در سازمان ملل، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین المللی المپیک یا صلیب سرخ بین المللی است.

 

5 زبان مهم برای جستجوی شغل و ادامه تحصیل در خارج از کشور

 

(http://www.ciep.fr/en/tcf-dap)

 

دانشجویان خارجی (غیر اروپایی)،  برای ثبت نام در سال اول یا دوم دانشگاه یا در مدرسه های معماری باید حتما روند درخواست پذیرش اولیه (DAP) را دنبال کنند. از این رو باید قادر باشند به نحوی تسلط شان به زبان فرانسوی را ثابت کنند، خواه با شرکت در آزمون خواه با ارائه مدرک زبان.

برای ثبت نام در سال سوم لیسانس یا در مقطع مستر یا دکترا یا در مدرسه های تخصصی، قاعده مشخصی متداول نیست، هر موسسه آموزش عالی آزاد است، آشنایی به زبان فرانسوی دانشجوی پذیرفته شده را با معیارها خود بسنجد. بنا براین ضروری است اطلاعات لازم را از موسسه آموزشی ای که قصد دارید در آن ادامه تحصیل دهید، کسب نمایید.

یادگیری زبان فرانسه را از سایت هایی مانند : http://www.frenchtutorial.com/ و https://www.bonjour.com دنبال کنید.

 

آزمون های زبان فرانسوی به عنوان زبان خارجی 

 

TCF و TCF-DAP 

عبارت اند از آزمون های سنجش سطح زبان فرانسوی عمومی مورد قبول وزارت آموزش عالی فرانسه. این آزمون ها شامل مواد امتحانی اجباری و اختیاری است.

آزمون TCF-DAP که مشخصا برای ورود به سال اول دانشگاه طراحی شده، شامل همان مواد امتحانی اجباری  TCFاست به اضافه تفسیرمتن.

 TCF در 629 مرکز معتبر در 129 کشور برگزار می شود.  برای کسب اطلاعات بیشتر به http://www.ciep.fr/en/tcf مراجعه کنید.

 

آزمون TEF 

TEF آزمونی است که از سوی اتاق بازرگانی و صنعت پاریس ابداع شده است. این آزمون مهارت ها و سطح زبان فرانسوی عمومی داوطلبان را در قالب QCM 100 سئوال و دو امتحان تکمیلی (یکی کتبی و دیگری شفاهی) مورد سنجش قرار می دهد. 

TEF در 400 مرکز معتبر در حدود 100 کشور برگزار می شود. 

 

مدرک های فرانسوی به عنوان زبان خارجی 

 

DELF و DALF 

 DELF دیپلم مقدماتی زبان فرانسوی و DALF دیپلم پیشرفته زبان فرانسویمدرک های هستند که از سوی وزارت آموزش و پرورش فرانسه صادر می شوند. این دیپلم ها از 6 مدرک مستقل تشکیل شده اند که هر کدام به یک سطح اختصاص دارد. پس از گذراندن چهار سطح می توان مدرک DELF را به دست  اورد و با گذراندن دو سطح تکمیلی می توان به مدرک DALF دست یافت. برای اطلاعات بیشتر به http://www.ciep.fr/en/delf-dalf مراجعه کنید.

به هر حال، تسلط به زبان فرانسه جهت تحصیل در خارج به خصوص در کشورهای فرانسه و سویس که تحصیل هزینه زیادی ندارد، به متقاضیان تحصیل در چنین کشورهایی توصیه می شود. دریافت مدارک فوق الذکر، شانس شما را برای پذیرش افزایش خواهد داد.

 

توصیه هایی برای علاقمندان به اسپانیا

 

علاقمندان به اسپانیا و مکزیک و آمریکای جنوبی،زبان اسپانیایی را باید فرابگیرند. زبان خوش آهنگی که اگر چه زبان علم و اقتصاد نیست، اما متکلمین زیادی در سراسر جهان دارد. اگر خواهان تحصیل در اسپانیا یا بخش های اسپانیولی زبان آمریکا هستید، یادگیری این زبان که اخیرا طرفداران زیادی در مراکز استان های کشور پیدا کرده است، توصیه می شود. موسسه سروانتس در این زمینه بسیار فعال است.

همه ساله موسسه سروانتس، بالاترین مرجع آموزش زبان اسپانیایی در دنیا، اقدام به برگزاری امتحانات بین‌المللی دیپلم زبان اسپانیایی در دو مرحله می‌نماید که این امتحانات به صورت همزمان در ۸۶ کشور دنیا برگزار می‌شود. نزدیک به دو سال است این امتحانات با همکاری سفارت اسپانیا در ایران، در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران برگزار می‌گردد. طی امتحان فوق، ۴ مهارت زبانی داوطلب از جهت ارزیابی میزان تسلط وی به این زبان سنجیده شده و در صورت کسب امتیاز ۷۵ از ۱۰۰، مدرک بین‌المللی زبان اسپانیایی DELE از طرف موسسه سروانتس به وی اعطا می‌گردد.

این مدرک در کلیه کشورهای ایالات متحده، کانادا و اروپا دارای اعتبار است. افرادی که جهت ادامه تحصیل و یا کار به کشورهای فوق سفر می‌کنند باید حتماً مدرک فوق را کسب کرده باشند. سفارت اسپانیا در تهران همه ساله تعدادی بورسیه کوتاه‌مدت و یا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به فارغ‌التحصیلان این رشته و یا فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر که دارای مدرک DELE باشند، اعطا می‌نماید.

 

5 زبان مهم برای جستجوی شغل و ادامه تحصیل در خارج از کشور

 

 

سیستم آموزشی و آزمون‌ها در چارچوب دستورالعمل مشترک شورای اروپا به منظور تضمین راهبرد عملی برای ایجاد استاندارد بین المللی طراحی شده است. از همین رو مدرک داده شده با عنوان دله  los diplomas de español como lengua extranjera (dele) به عنوان مدرکی بین المللی برای موسسات دولتی، خصوصی و آموزشی و تجاری در جهان دارای اعتبار است.

برای یادگیری این زبان از اینترنت سایت هایی چون: http://www.spanishprograms.com و http://www.learnspanish.com توصیه می شود.

 

اگر علاقمند به یادگیری یکی از ۵ زبان فوق الذکر را دارید،حتما از یکی از این موسسات و پرتال های معتبر استفاده کنید.

 

 

در صورت هرگونه سوال و پرسش از قسمت نظرات و یا قسمت تماس با ما سوال خود را مطرح نمایید .

تاریخ انقضاء اگهی : -------- || استان : بدون انتخاب|| شهر : -------- || ایمیل دریافت رزومه: -------- || تلفن/فکس جهت کسب اطلاعات: --------(عضویت در سایت)
ارسال کننده آگهی :admin درباره این آگهی: شکایت/انتقاد (فقط کاربران عضو)

تگ‌ها: ثبت نام در سایت آیلتس ثبت نام در سایت تافل ثبت نام در اسنتیتو گوته یادگیری زبان فرانسه آموزش زبان اسپانیایی آموزش زبان فرانسه

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظر خود را در مورد این آگهی بیان کنید

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
سوال:
آدرس اینترنتی استخدام 24 را به شکل روبرو در کادر زیر وارد کنید: estekhdam24.com
پاسخ:*
بالای صفحه