استخدام 24

شبکه متخصصین و مشاغل کشور

امروز 30 آبان 1397

آمادگی برای ازمون های بین المللی زبان انگلیسی (نحوه ثبت نام و جزئیات کامل)

علاقه مندان به یافتن شغل و ادامه تحصیلات در خارج و داخل کشور می توانند با مطالعه مطلب زیر جهت کسب دانش زبان انگلیسی اولین گام صحیح را بردارند , لذا بر آن شدیم تا با راهنمایی صحیح کاربران خود اعم از دانشجویان و فارق التحصیلان دانشگاهی و متخصصین حرفه های مختلف در این مقاله به آنها مشورت و راهنمایی در خصوص سطح زبان انگلیسی مورد نیاز و معرفی دوره های مختلف برآییم .

لازم به ذکر است یکی از ضروری ترین گزینه های مورد نیاز جهت یافتن موقعیت شغلی مناسب در خارج از کشور (و حتی در داخل کشور)  یا ادامه تحصیل ، داشتن سطح زبان انگلیسی مطلوب با توجه به خواست کارفرما و دانشگاه های هدف می باشد , لذا هزینه ای که شما عزیزان در این خصوص انجام می دهید می بایست صحیح و دقیق صورت پذیرد , در این مقاله هرآنچه که شما نیاز به کسب اطلاعات کافی در موارد یاد شده را داشته باشید توضیح خواهیم داد :

سالانه هزاران نفر به واسطه علاقمندی جهت تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و یا به دلایل مهاجرتی و شغلی، مجبور می شوند تا در آزمون های بین المللی جهت اخذ مدارک مختلف شرکت کنند. در سلسله گفتار های مربوط به مقولات آموزشی در خارج از کشور که مدتی است در استخدام 24 آغاز شده است، امروز به موضوع آمادگی برای آزمون های بین المللی اشاره می کنیم. اگر قصد دارید تا در این آزمون ها در آینده نزدیک شرکت کنید، این مطلب را مطالعه کنید.

آمادگی برای ازمون های بین المللی زبان انگلیسی (نحوه ثبت نام و جزئیات کامل)

 

با توجه به این که رسالت استخدام 24 مشاوره و اطلاع رسانی صحیح در مورد اینده شغلی و تحصیلی بسیاری از کاربران خود میبیند ، بر آن شدیم تا درباره آمادگی در آزمون های بین المللی زبان، نکات مهمی را در یک بسته اطلاعاتی ارائه کنیم.

لازم به ذکر است جهت ثبت نام این آزمون ها میتوانید پس از ثبت نام در سایت از قسمت نظرات و یا صفحه تماس با ما درخواست خود را ارسال نمایید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان ما بررسی و انجام گردد.

تب تحصیل در خارج از کشور و هم چنین مهاجرت به منظور اشتغال و اقامت در کشور های مختلف دنیا، چند دهه است که پدیده ای به نام مهاجرت را در بین نسل جوان ایران داغ کرده است و برخی از این مقوله به عنوان فرار مغز ها یاد می کنند.

اگر چه درصدی از مهاجران به خارج را جامعه نخبگان کشور تشکیل می دهند، اما اکثریت عاشقان آن سوی آب ها، نخبه نیستند و همه نیز قصد جلای وطنشان به صورت دائمی ندارند. به هر حال  با هر انگیزه ای که اکنون ایرانی ها به جز قصد تفریح چند هفته ای، ترک سرزمین آبا و اجدادی خود میکنند، با یک مساله مهم رو به رو خواهند شد که تا حد زیادی به موفقیت در گام های بعدی ان ها مرتبط می شود.

زبان! مهم ترین مقوله در عرصه تحصیل و زندگی در خارج از کشور برای هر علاقمند ایرانی مشتاق به مقوله مهاجرت به شمار می رود. اگر شما سطح زبان انگلیسی مطلوبی نداشته باشید و حد نصاب های لازم را کسب نکنید، نه برای مهاجرت، نه برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و نه حتی برای اخذ بورسیه، شانس زیادی نخواهید داشت.

بسیاری از سازمان ها و مجموعه های آن سوی آب، داشتن زبان انگلیسی مطلوب (English language proficiency) را به عنوان حداقل نیازمندی های پذیرش (admission requirement) برای متقاضیان عنوان می کنند.

مهم نیست که هدف شما از خروج از کشور به قصد تحصیل است یا مهاجرت یا انجام فعالیت های تحقیقاتی کوتاه مدت و یا حتی کار موقتی که  بر اساس job offer  پیدا کرده اید، در هر صورت می بایستی توانایی خود را در زبان انگلیسی به اثبات برسانید. اثبات آشنایی شما به زبان انگلیسی که متداول ترین زبان این روز ها برای مهاجرت، تحصیل و پیدا کردن شغل است، می بایست احراز شود.

احراز توانایی شما در این زبان بین المللی، از طرق مختلف امکان پذیر است. یکی از راه هایی که برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور جهت اثبات توانایی زبان انگلیسی معرفی شده است، اخذ مدارک بین المللی زبان است که تافل و آیلتس، متداول ترین آن می باشد. هر دو آزمون بین المللی فوق در ایران نماینده رسمی داشته و تقریبا هر دو هفته یک بار، این آزمون ها در تهران و مراکز استان ها برگزار می شود.

اکثر دانشگاه های دنیا و حتی سازمان های مهاجرتی، برای کسانی که قصد اپلای دارند، در اختیار داشتن مدرک زبان با حد نصاب خاص را به عنوان شرط اول بررسی پرونده مهاجرتی یا دانشجویی معرفی میکنند. این حد نصاب ها، بنا به مقتضیات مجموعه مقصد (تحصیلی یا مهاجرتی) متفاوت است. حتی برای مقاطع مختلف تحصیلی در کشور های مختلف دنیا، حد نصابی که برای پذیرش صلاحیت زبان انگلیسی متقاضیاان (applicant) ارائه می شود، با هم فرق دارد.

یعنی حد زبانی که شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال یا اسپانیا نیاز دارید، با حد نصابی که در دانشگاه استنفورد یا میشیگان آمریکا برای اثبات توانایی شما به زبان انگلیسی انتظار می رود، تفاوت دارد. برخی از دانشگاه ها، اصلا از شما مدرک زبان نمی خواهند و به شما اجازه می دهند که دوره زبان انگلیسی را پیش از شروع تحصیلات گذرانده و در صورت موفقیت در آزمون نهایی، پذیرش شما از حالت conditional به دائم تغییر می کند .

البته این نمونه ها استنثا است و معمولا دانشگاه های معتبر دنیا چنین رویه ای را برای پذیرش دانشجو به خصوص در مقاطع ارشد و دکترا در دستور کار ندارند. از طرفی، هزینه اموزش زبان انگلیسی در کشور های مختلف دنیا به مراتب بیش تر از رقمی است که در ایران بابت یادگیری هر زبانی می پردازید.

در ایران با کم تر از ۱ میلیون تومان (معادل ۳۰۰ دلار) می توانید خود را برای آزمون آیلتس در سطح ۵.۵ تا ۶ آماده کنید. در حالی که همین رقم در کشور های بلوک شرق، آمریکا و آسیا، چند برابر است و باید به آن ، هزینه های اقامت ، خوراک و کتاب های کپی رایت دار نیز اضافه کنید!

بنابراین توصیه می شود برای افزایش شانس پذیرش تحصیلی و هم چنین دریافت بورس پیش از عزیمت به دانشگاه و کشور مقصد، سطح زبان انگلیسی خود را به حد لازم رسانده و مدرک بین المللی را در ایران کسب کنید تا در وقت و هزینه ها صرفه جویی اساسی کنید. با توجه به افزایش نرخ ارز در چند سال اخیر، ۱ دلار صرفه جویی ارزی، هم به نفع کشور و هم به نفع اقتصاد شما تمام می شود.

 

آمادگی برای ازمون های بین المللی زبان انگلیسی (نحوه ثبت نام و جزئیات کامل)

 

آزمون های GRE ,IELTS ,TOEFL, PTE از جمله مواردی هستند که دانشجویان برای ثبت نام اقدام می کنند. تفاوت آن ها در ویدئو زیر قابل درک است.

  •  ielts.org  : برای علاقمندان به دریافت مدرک زبان بین المللی که می خواهند با سیستم بریتانیایی آزمون بدهند، استفاده می شود و سالانه صدها هزار نفر در سراسر دنیا در این آزمون و ماژول های آکادمیک و جنرال آن شرکت می کنند. آیلتس سیستم نمره دهی از ۰ تا ۹ دارد. معمولا دانشگاه ها برای پذیرش، نمره مجموع یا اصطلاحا overall band score ۶ تا ۷ را از داوطلیان می پذیرند که این میزان برای مهاجرت هم صادق است اما با ماژول GENERAL.
     
  •  GRE.org : آزمون بین المللی GRE  برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های آمریکای شمالی هست که مخفف Graduate Record Examination بوده و آمادگی داوطلب را در سه حوزه درک مطلب، ریاضیات عمومی و توان مقاله نویسی تحلیل و توصیفی مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد. تغییرات این آزمون نسبت به قبل را در ویدئو مقابل مشاهده کنید. 
     
  • ets.org/toefl : در واقع از معروف ترین آزمون های بین المللی به شمار می رود که برای متقاضیان تحصیل و حتی پیدا کردن شغل در سراسر دنیا پیشنهاد شده است.  آزمون تافل در ایران به صورت اینترنتی (TOEFL IBT) برگزار می شود یعنی همه بخش های آزمون به صورت رایانه ای است و شما با EXAMINER حضوری مثل آیلتس برای مصاحبه طرف نیستید.
     
  •  pearsonpte.com : سایتی است که در ان برای ثبت نام در آزمون بین المللی زبان PTE ثبت نام می کنند. برخی از دانشگاه های دنیا مدرک PTE را مانند یلتس و تافل قبول می کنند و حد نصاب ۵۰ تا ۶۰ را از داوطلبان درخواست می کنند. مانند دانشگاه آریزونا.

این ۴ نشانی اینترنتی، یکی از پر بازدید ترین نشانی های وب برای دریافت مدارک بین المللی برای ایرانیان است و سالانه ده ها هزار نفر در سراسر کشور برای شرکت در این آزمون های سه گانه ثبت نام می کنند. پس اگر خواستید در آزمون آیلتس، تافل یا جی آر ایی شرکت کنید، حتما آخرین اطلاعات مندرج در این پرتال ها را به عنوان اولویت اول دریافت اطلاعات در نظر بگیرید و وقت خود را برای بررسی سایت های فرعی غیر مستند و غیر رسمی هدر ندهید.

با ارزوی بهترین ها برای شما جامعه متخصصین کشور اعم از فارق التحصیلان دانشگاهی و متخصصین فنی عضو استخدام 24 , فراموش نکنید هیچگاه برای تغییر سرنوشت خود دیر نیست , در صورتیکه در حال حاضر شرایط شغلی مناسبی برای شما فراهم نیست , می توانید گزینه های دیگری را امتحان کنید , یقین داشته باشید خواستن توانستن است ..

با احترام - استخدام 24

تاریخ انقضاء اگهی : -------- || استان : بدون انتخاب|| شهر : -------- || ایمیل دریافت رزومه: -------- || تلفن/فکس جهت کسب اطلاعات: --------(عضویت در سایت)
ارسال کننده آگهی :admin درباره این آگهی: شکایت/انتقاد (فقط کاربران عضو)

تگ‌ها: ثبت نام آزمون تافل ثبت نام ازمون آیلتس ثبت نام آزمون GRE ثبت نام آزمون PTE

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظر خود را در مورد این آگهی بیان کنید

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
سوال:
آدرس اینترنتی استخدام 24 را به شکل روبرو در کادر زیر وارد کنید: estekhdam24.com
پاسخ:*
بالای صفحه