استخدام 24

شبکه متخصصین و مشاغل کشور

امروز 30 آبان 1397

راهنمای شروع تحصیل ارزان در کشور پرتغال (قسمت دوم)

 نحوه ثبت نام و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دوره های تحصیلی در دانشگاه های کشور پرتغال , اطلاعات مورد نیاز زندگی و هزینه های دوره های تحصیلی در دانشگاه های مختلف پرتغال,از شروع تحصیل در کشور پرتغال ,برنامه تبادل دانشجویان این کشور با سایر دانشگاه ها و سایر مزایای تحصیل رایگان در این کشور به شرح مطلب زیر میپردازیم .

 

 

همانطور که در گفتار اول ارائه شد، پرتغال یکی از بهترین مقصد های تحصیل ارزان قیمت در قاره سبز بوده که می تواند در سال ۲۰۱۷ میلادی، یکی از پاتوق های تحصیلی ارزان ایرانیان در اروپا باشد. با ما در گزارش دوم این مطلب همراه باشید.

راهنمای شروع تحصیل ارزان در کشور پرتغال (قسمت دوم)

 

استخدام 24 تلاش میکند تا علاقمندان به تحصیل ارزان قیمت در آسیا و اروپا را با فرصت های تحصیلی و بورس از ترجمه رسمی مدارک تحصیلی تا اپلای آشنا کند. در قسمت اول، به معرفی پرتغال و اهمیت تحصیل در این کشور زیبا، آرام و پر پتانسیل جنوب قاره سبز پرداختیم.

به این موضوع اشاره کردیم که:

  • زبان پرتغال، زبان ارزشمندی برای کار و زندگی در امریکای جنوبی است.
  • تحصیل ارزان قیمت (با شهریه ۲ تا ۳ هزار یورو در سال) برای دانشجویان ایرانی فراهم است.
  • امکان تحصیل کاملا به زبان انگلیسی در دانشگاه های مختلف این کشور وجود دارد.
  • با سطح زبان انگلیسی در حد آیلتس ۶ آکادمیک می توان پذیرش تحصیلی گرفت.
  • پرتغال، عضو پیمان شنگن است و امکان تردد آسان به ۲۶ کشور اروپایی برای شما فراهم می شود.
  • اکثر دانشگاه های پرتغال مورد تایید اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم ایران است.
  • دانشگاه های پرتغال با صدها دانشگاه در دنیا، برنامه تبادل دانشجو دارند.
  • امکان ادامه تحصیل در اکثر دانشگاه های اروپایی و آسیایی از طریق دانشگاه های پرتغال وجود دارد.
  • هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال با وجود یورو ۴ هزار تومنی این روزها، کم تر از شمال اروپا است.

اگر علاقمند به تحصیل در این کشور هستید، دانشگاه هایی که در ادامه به طور مختصر به آن اشاره شده است و در آینده به طور تخصصی به آن خواهیم پرداخت را در نظر داشته باشید. با ما در گزارش امروز همراه باشید.

دانشگاه دولتی کویمبرا

راهنمای شروع تحصیل ارزان در کشور پرتغال (قسمت دوم)

 

دانشگاه پلی تکنیک کویمبرا پرتغال، یکی از مقاصد دانشگاهی ایرانیان در یک دهه اخیر بوده است که شمار زیادی از ایرانیان را در خود جای داده است. این دانشگاه دولتی بزرگ و مشهور پرتغال که در شهر کویمبرا قرار دارد، در اواخر قرن ۱۲ میلادی تأسیس شد و هم اینک بیش از سی و چهار هزار دانشجو در مقاطع مختلف در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. دانشگاه کویمبرا را یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های جهان می‌دانند.

دانشکده هنر های زیبا، مهندسی، علوم انسانی، ریاضیات، علوم طبیعی و زیستی، علوم اجتماعی، پزشکی و فناوری و ورزش، از جمله دانشکده های این دانشگاه معتبر پرتغال می‌باشد. در جون 2013 میلادی، سازمان یونسکو، این دانشگاه را در فهرست میراث جهانی UNESCO World Heritage قرار دارد. این دانشگاه در نشانی www.uc.pt قرار دارد.

زبان تحصیل در این دانشگاه تلفیقی از پرتغالی و انگلیسی می‌باشد و رشته های مختلفی در مقاطع ارشد و دکترا برای تحصیل به این زبان ها در این دانشگاه موجود است. متقاضیان ایرانی علاقمند به تحصیل در این دانشگاه ابتدا بخش متقاضیان بین المللی را ملاحظه کنند و از چند و چون تحصیل در این دانشگاه معتبر با خبر شوند. دانشگاه کویمبرا چند بار در سال فرصت پذیرش را برای علاقمندان فراهم می کند.

اگر درباره پذیرش تحصیلی در این دانشگاه با پرسشی رو به رو شدید، مستقیم به نشانی پست الکترونیک: international-applications@uc.pt مراجعه کنید. اگر متقاضی پذیرش در مقطع دکترا در سال ۲۰۱۶ میلادی هستید، به این تاریخ ها توجه کنید:

1st Call

2nd Call

3rd Call

Extra Call

01/03/2016
to 31/05/2016

01/06/2016
to 15/07/2016

24/08/2016
to 05/09/2016

15-31 October 2016


همان طور که در جدول بالا ملاحظه می کنید، در ۴ تاریخ در طول سال، این دانشگاه برای پذیرش اقدام می کند. دوره های تحصیلی در این دانشگاه به صورت 1st Cycle Studies و 2nd Cycle Studies (Masters)  و  3rd Cycle Studies (PhD’s) ارائه شده است که به ترتیب مربوط به دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می‌باشد. دریافت پذیرش از مقطع دکترای این دانشگاه بیشتر، به بررسی رزومه تحصیلی مخاطبان مربوط می‌شود و سخت گیری چندانی درباره ارائه مدرک زبان و توصیه نامه های خاص ارائه نمی‌شود.

 در صورتی که در دوره دکترا در این دانشگاه پذیرفته شوید، باید سالانه حدود ۲۷۵۰ یورو شهریه پرداخت کنید. البته این دانشگاه فرصت های بورسیه و کمک هزینه تحصیلی فراوانی را در اختیار مخاطبان قرار می دهد که می توانید از آن استفاده کنید.

رشته های دکترا در این دانشگاه، بیش از 60 رشته را شامل می‌شود که از مهندسی محیط زیست تا عمران و معماری و توسعه پایدار، طبقه بندی می‌شود. این دانشگاه در رشته باستان شناسی هم برای ایرانیان علاقمند به این موضوع نیز در سطح دکترا، فرصت تحصیلی و تحقیقاتی فراهم کرده است که جالب توجه می‌باشد.

 دانشجویان ارشد و دکترا، برای فارغ التحصیلی می‌بایست به ترتیب 120 واحد و 240 واحد کورس مصوب دانشگاه را نسبت به رشته انتخابی خود، با موفقیت طی کنند. دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه مخاطبان زیادی از سراسر دنیا به خصوص از ایران دارد. مثلا برای تحصل در مقطع دکترای مهندسی عمران این دانشگاه، باید به این بخش مراجعه کنید. اگر این رشته را انتخاب کردید که متقاضیان زیادی هم دارد، برای کسب اطلاعات بیش تر به نشانی پست الکترونیک pamendes@dec.uc.pt مکاتبه کنید.

دوره دکترا در پرتغال ۳ سال و معادل ۱۸۰ واحد است که البته امکان تجدید آن براساس نظر دپارتمان و تایید استاد راهنما وجود دارد.

اگر این دانشگاه را برای ادامه تحصیل اننتخاب کردید، برای پیدا کردن فرصت های اقامتی و خانه دانشجویی به بخش زندگی مراجعه کنید. طبق جدولی که دانشگاه اعلام کرده است و با واقعیت هم نزدیک است، حداکثر هزینه زندگی دانشجویان در این شهر دانشگاهی بزرگ، سالانه کم تر از ۶ هزار یورو می باشد.

 

Costs Total p/month Total p/year (12 months)
Accommodation 165,90 € 1 990,80 €
School materials 75,00 € 900,00 €
Transport 22,00 € 264,00 €
Meals 144,00 € 1 728,00 €
Other expenses 88,00 € 1 056,00 €
Totals 494,90 € 5 938,80 €

(جدول هزینه های زندگی در دانشگاه کویمبرا برای ۱ سال کم تر از ۶ هزار یورو بر آورد شده است)

 

البته اگر شما بخواهید اتاق انفرادی (single private room) در اختیار داشته باشید، هزینه اجاره ماهانه ۲۶۰ یورو خواهد بود که هزینه متعارف و مقرون به صرفه ای به شمار می رود اما هزینه های اجاره در بیرون دانشگاه تقریبا ۲ برابر کمپ های خود دانشگاه است. به هر حال، شهر کویمبر شهری تاریخی است که بیش از ۳۰ هزار دانشجو در ان زندگی می کنند. اینستاگرام دانشگاه کویمبرا در نشانی https://www.instagram.com/ucoimbra دنبال کنید.

پارک فناوری معتبر و بزرگ دانشگاه کویمبرا، فرصت خوبی برای تعامل فعالان در پارک های فناوری کشورمان است که با این مجموعه در اروپا در ارتباط بوده و فرصت های تجاری و تحقیقاتی مشترک را پایه ریزی کنند. پارک فناوری این دانشگاه فرصت تحقیقاتی خوبی برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه است تا با پروژه های فعلی آشنا شوند.

 همه اطلاعات مربوط به متقاضیان بین المللی دانشگاه معتبر کویمبرا، در بخش بین الملل دانشگاه در دسترس می‌ باشد که شما به عنوان متقاضی تحصیل در این دانشگاه، باید ابتدا این بخش و شرایط آن را ملاحظه کنید. شناسایی دانشجویان ایرانی فعال در این دانشگاه را از طریق گوگل انجام داده و بر اساس شیوه ‌های تعامل با دانشجویان، با آن ها برای ارتقای شانس پذیرش خود در ارتباط باشید.

موسسه MIT پرتغال

یکی از مراکز معتبر تحصیلی در این کشور، ام آی تی پرتغال می‌باشد که در نشانی mitportugal.org در دسترس می‌باشد. این مرکز آموزشی، در واقع با موسسه های مختلف علمی و تحقیقاتی در اروپا در تعامل است و دوره های تحصیلی مشترکی را در این مرکز برگزار می‌کند.

 

راهنمای شروع تحصیل ارزان در کشور پرتغال (قسمت دوم)

 

(تصویر ایندکس موسسه MIT پرتغال که فرصت های تحصیلی و تحقیقیاتی معتبر و گسترده ای را در اختیار متقاضیان بین المللی قرار داده است)

این موسسه علمی پرتغال نیز رشته های متنوعی را در اختیار علاقمندان به تحصیل قرار داده است که از آن جمله می توان به رشته‌هایی هم چون فناوری زیستی، طراحی و مهندسی تولید پیشرفته، سیستم های انرژی پایدار، سیستم های حمل و نقل و مدیریت خلاقیت و کارآفرینی، اشاره کرد .

در صورتی که علاقمند به تحصیل در رشته مهندسی توسعه پایدار (SUSTAINABLE ENERGY SYSTEMS) باشید، باید به مدت یکسال، کورس های مربوط به را بگذرانید و یکی از سه موضوع محیط زیست پایدار، برنامه ریزی انرژی سبز و شبکه های انرژی هوشمند را به عنوان موضوع پایان نامه تحقیقاتی انتخاب کنید.

این موضوع به طور دقیق در سایت ارائه دهنده رشته درج شده است که باید توجه کنید:

The education program includes a one-year advanced studies course (DEA in FEUP/ Executive Master in IST-ISEG) for working professionals and a multiple-year SES Doctor of Philosophy (PhD) course.

اگر در این موسسه مشغول به تحصیل شوید، امکان تحصیل در دانشگاه های زیر را خواهید داشت:

Lisbon (Técnico Lisboa, IST; Instituto Superior de Economia e Gestão, ISEG; Faculdade de Ciências, FCUL), the University of Porto (Faculdade de Engenharia, FEUP), and the University of Coimbra (Faculdade de Economia, FEUC;  Faculdade de Ciências e Tecnologia, FCTUC).

 دانشگاه کویمبرا، لیسبون و پورتو، از همکاران این مرکز آموزشی می‌باشند که شرایط بورسیه آن نیز در بخش بورسیه در دسترس می ‌باشد.  

دانشگاه پورتو

یکی دیگر از دانشگاه های معتبر این کشور، دانشگاه PU می‌باشد که در UP.PT  در دسترس می‌باشد. این دانشگاه همانند دانشگاه کویمبرا، فرصت های تحصیلی متنوعی را در اختیار مشتاقان به تحصیل در این مرکز علمی معتبر قرار داده است. بیش از ۴۸ میلیون نتیجه جست و جو درباه این دانشگاه ارائه شده است.

راهنمای شروع تحصیل ارزان در کشور پرتغال (قسمت دوم)

 

(تصویر ایندکس دانشگاه پورتو پرتغال)

هزاران دانشجوی بین المللی و حتی ایرانی شاغل به تحصیل در این کشور، فرصتی برای زندگی و تحصیل در یک محیط چند فرهنگی در کشور ارزان پرتغال است که اطلاعات تکمیلی در بخش بین المللی دانشگاه ارائه شده است. تحصیل در محیط های چند فرهنگی و چند ملیتی را نباید از ذهن دور کرد. فرصتی که شاید در کشور خود در اختیار نداشته باشید و بتواند فرصت های متنوعی را برای شما در دوران تحصیل خلق کند.

رشته های بین المللی رشته کارشناسی ارشد دانشگاه پورتو فرصت های تحصیلی خوبی را برای علاقمندان فراهم کرده است که در نظر داشته باشید.

قریب به ۱۰۰ رشته در این بخش ارائه شده است که همه سلایق و علاقمندی های تحصیلی و تحقیقاتی متقاضیان تحصیل در این دانشگاه را پوشش می دهد. مثلا رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در این بخش قرار دارد. هزینه تحصیل برای رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد حدود ۱۰۰۰ یورو در سال است.

دانشجویان خارجی در این دانشگاه از ملیت های مختلف آسیایی و اروپایی و حتی امریکایی هستند و این قضیه نشان دهنده وجهه بین المللی ممتاز این دانشگاه معتبر در پرتغال می‌باشد که باید در نظر داشته باشید. همواره این دانشگاه را در سر لیست دانشگاه های مورد نظر خود در پرتغال قرار دهید. این دانشگاه قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی، در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد. همواره بخش بین الملل آن را ملاحظه کنید.

هم اکنون دانشگاه پورتو، در زمره 150 دانشگاه برتر در قاره سبز است که تا کنون میزبان کسب و کارهای مختلفی در 500 رشته بوده است. بیش از 90 رشته در مقطع دکترا در این دانشگاه تدریس می‌شود که اطلاعات دقیق تر و به روزتر را می‌توانید در بخش دکترا ملاحظه کنید. شهریه دانشجویان دکترا، سالانه حدود 2750 یورو تعیین شده که به صورت اقساط نیز قابل پرداخت می‌باشد. این شهریه به نسبت شهریه های دانشگاه های سوئد و هلند، بسیار ناچیز است. قابل ذکر است که طول مدت تحصیل در مقطع دکترا در این دانشگاه، 3 سال برآورد شده است. از حقوق تا مهندسی محیط زیست، برای علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه فرصت ‌هایی موجود است.

نکاتی برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال

۱- به این نکته توجه کنید که در مقاطع کارشناسی، اکثرا رشته های به زبان پرتغالی ارائه می‌ شود که بر همین اساس، به متقاضیان توصیه می‌شود مقاطع بالاتر از کارشناسی را در این کشور بگذرانند تا از امکان تحصیل به زبان غیر پرتغالی بهره مند شوند. البته این توصیه برای آن دسته از علاقمندانی است که قصد یادگیری زبان پرتغالی را ندارند. چرا که اگر بخواهید مقطع کارشناسی را در این کشور بخوانید، حتما باید به زبان پرتغالی تسلط داشته باشید یا در دوره های ۶ ماهه شرکت کنید.

۲- به این مساله توجه کنید که دانشگاه کویمبرا پرتغال، در میان 4 هزار دانشگاه اروپا، در زمره قدیمی‌ ترین دانشگاه های اروپا (و حتی جهان) می‌باشد که در دو دهه اخیر، یکی از مقاصد اصلی تحصیلی دانشجویان ایرانی در پرتغال نیز به شمار می‌آید. رشته های مختلفی در این دانشگاه در زمینه های علوم انسانی، علوم ورزشی، فنی مهندسی و شاخه های علوم تجربی تدریس می‌شود که از اعتبار بین المللی مطلوبی نیز برخوردار است.

۳- دانشگاه پورتو همان طور که گفته شد، همانند دانشگاه کویمبرا، مورد توجه دانشجویان ایرانی در رشته های مختلف بوده است. این دانشگاه با دانشگاه های معتبر اروپا و جهان دوره های مشترک متنوعی را در مقاطع مختلف تحصیلی برگزار می‌کنند که این عامل سبب جذب دانشجوی زیادی برای این دانشگاه به ویژه از کشورهای آسیایی، علی‌الخصوص ایران شده است. این دانشگاه بیش‌ترین تعداد دانشجو در میان مراکز آکادمیک کشور پرتغال را دارا می‌باشد و فعالیت های علمی صورت گرفته توسط این دانشگاه، تأثیر زیادی در توسعه اقتصادی و صنعتی این کشور در قرن بیستم داشته است.

۴- کشور پرتغال برای تحصیل در برخی از رشته ها مانند زیر شاخه های پزشکی، معماری و برخی از رشته های فنی و مهندسی مانند نفت و گاز، توصیه نمی‌شود. اما در ده ها زمینه علمی، فرهنگی و اجتماعی، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور در اروپا صاحب نام و شهرت هستند. پس در انتخاب دانشگاه های این کشور به این موضوع راهبردی هم توجه کنید.

راهنمای شروع تحصیل ارزان در کشور پرتغال (قسمت دوم)

 

(دانشگاه کویمبرا پرتغال که در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار دارد)

۵- دانشگاه های پرتغال را پیش از انتخاب با اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم چک کنید تا اعتبار لازم را داشته باشند. چرا که برای دریافت ارز دانشجویی، نیاز دارید که این دانشگاه ها ارزشیابی شده باشند.

۶- هزینه تحصیل و زندگی در کشور پرتغال به مراتب کم تر از کشورهایی مانند سوئیس و نروژ و فرانسه می‌باشد. این قضیه در بحران اقتصادی امروز دنیا، عاملی مهم در انتخاب دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در قاره اروپا می‌باشد.

۷- شاید یکی از مهم‌ترین مزیت های انتخاب کشور پرتغال برای تحصیل، هزینه زندگی پایین و در اختیار داشتن روادید شنگن جهت تردد آزاد در این محدوده می‌باشد که فرصت های اشتغال و تحقیق متعددی را برای دانشجویان و محققان فراهم می‌کند.

۸- یکی از روش های افزایش شانس پذیرش و تعامل با اساتید در دانشگاه ها، ارتباط با دانش اموخته ها و دانشجویان ان دانشگاه ها از طریق شبکه های اجتماعی است. دانشگاه های پرتغال و دانشجویانش را در این شبکه ها پیدا کنید و با آن ها در تعامل باشید.

۹- یکی از مشکلاتی که دانشجویان ایرانی متقاضی روادید دانشجویی از سفارت پرتغال در تهران با آن رو به رو می‌شوند، ارائه مدرک پشتیبانی مالی می‌باشد. این مدرک باید به تأیید فردی که خارج از ایران قرار دارد و دارای تمکن مالی بر اساس شرایط اعلامی سفارت است، صادر و به سفارت تحویل داده شود.

برای تهیه این مدرک، اگر دوست یا خویشاوندی در خارج از کشور دارید که می‌تواند در نامه ای، بر اساس شواهد مستدل، شما را به مدت مشخصی پشتیبانی مالی کند، درخواست روادید دانشجویی بدهید و در غیر این صورت، تجربه نشان داده است که سفارت از اعطای روادید ممانعت می‌کند. به هر حال این شروط عجیب و غریب در میان سفارتخانه های اروپایی وجود دارد و هر سفارتخانه، شرایط خاص خود را دارد. همواره با مراجعه به پرتال سفارتخانه ها، آخرین اطلاعات مربوط به دریافت روادید دانشجویی را کسب کنید و از رایزنی با افراد غیر مطلع که ذهن شما را آشفته می‌کند، پرهیز کنید.

۱۰- معمولا روادید دانشجویی برای ایرانیان متقاضی تحصیل در این کشور به مدت کم تر از شش ماه صادر می‌شود و دانشجویان یا اساتید میهمان موظف به تمدید روادید خود به محض ورود به این کشور می‌باشند. بنابراین اگر برای دوره دکترا سه ساله در پرتغال پذیرش دریافت کرده‌اید، سیستم ثبت نام آنلاین روادید سفارت این کشور، اجازه تعیین مدت اقامت در این کشور به میزان بیش از 120 روز را به شما نخواهد داد.

۱۱- گهگاهی سفارت پرتغال در تهران از دانشجویان ایرانی پیش از صدور روادید، درخواست ارائه بلیط الکترونیکی معتبر می ‌کند. این بلیط را که مشخصات خاص خود را دارد از آژانس های معتبر مسافرتی تهیه کنید.

۱۲- یکی از مسائل خوب درباره تحصیل در این دانشگاه ها مربوط به مدرک زبان است. اگر یکی از مقاطع تحصیلی را در خارج از کشور گذرانده‌اید و مدرک زبان در اختیار ندارید، برای اخذ پذیرش تحصیلی از پرتغال در مقطعی بالاتر، می‌توانید گواهی تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه قبلی را به عنوان جایگزین مدرک زبان ارائه کنید. اکثر دانشگاه های پرتغال چنین گواهی را می‌پذیرند.

۱۳- پرتال بازدید از پرتغال در نشانی visitportugal.com ، یک منبع توریستی برای سفر به این کشور است. اما حاوی اطلاعات مهم و متنوعی درباره سکونت در شهرهای مختلف و معرفی امکانات شهری و ضروری مورد نیاز گردشگران و دانشجویان خارجی در این کشور می‌باشد که متقاضیان تحصیل به این کشور، از چنین پرتال‌هایی در وب می‌توانند راهنمایی بگیرند.

در این پرتال، اطلاعات خوبی درباره زندگی و تحصیل در این کشور ارائه ‌شده است که برای دانشجویان خارجی، راهنمای مطلوبی به شمار می‌رود.

 سفارت ایران در لیسبون  و سفارت پرتغال در تهران  همواره یکی از منابع موثق جهت کسب اطلاعات درباره اوضاع فرهنگی، اقتصادی و تحصیلی در این کشور می‌باشند. تعامل با سفارتخانه های کشورهای مورد نظر جهت طرح پرسش های خود درباره تحصیل، فرصتی است تا پرتال های عمومی وب و رایزنی با اشخاص نا آگاه را در دستور کار قرار ندهید!

امیدواریم مطالبی که در این گفتار ارائه شد، مورد توجه علاقمندان تحصیل در خارج از کشور به خصوص پرتغال قرار بگیرد. 

 

برای تغییر سرنوشت خود هنوز دیر نیست , شما می توانید , در صورتیکه فارق التحصیل یکی از رشته های دانشگاهی در کشور و یا دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستید جهت تغییر مسیر زندگی خود همین امروز اقدام نمایید , توجه نمایید با تحصیل در مقاطه معتبر در دانشگاه های معتبر پرتغال می توانید دسترسی به بازار کار بزرگ در کشورهای پیشرفته و سایر کشورهای آمریکای جنوبی را در اختیار داشته باشید و در این مسیر استخدام 24 همراه شماست ..

تاریخ انقضاء اگهی : -------- || استان : بدون انتخاب|| شهر : -------- || ایمیل دریافت رزومه: -------- || تلفن/فکس جهت کسب اطلاعات: --------(عضویت در سایت)
ارسال کننده آگهی :admin درباره این آگهی: شکایت/انتقاد (فقط کاربران عضو)

تگ‌ها: تحصیل در اروپا ادامه تحصیل در اروپا ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپا ادامه تحصیل در پرتغال ادامه تحصیل در مقطع دکترا ثبت نام در دانشگاه های اروپا

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظر خود را در مورد این آگهی بیان کنید

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
سوال:
آدرس اینترنتی استخدام 24 را به شکل روبرو در کادر زیر وارد کنید: estekhdam24.com
پاسخ:*
بالای صفحه