استخدام 24

شبکه متخصصین و مشاغل کشور

امروز 30 آبان 1397

تحصیل در مقطع کارشناسی,کارشناسی ارشد و دکترا در کشور پرتغال (قسمت اول)

شروع ثبت نام و پذیرش بورسیه تحصیلی در کشور پرتغال در مقطع کارشناسی , کارشناس ارشد,دکترا به همراه هزینه های زندگی , تحصیل ارزان در کشور پرتغال یکی از بهترین کشورهایی که میتوان در آن شروع تحصیلات ارزان قیمت را نام برد این کشور می باشد .

در این راهنما به اختصار مزایای تحصیل در کشور پرتغال و میزان هزینه های زندگی در آن کشور را نام می بریم .

شرایط  و ویژگی های زندگی و علل انتخاب کشور پرتغال برای دانشجویان و یا فارق التحصیلان ایرانی خلاصه ای از نکات یاد شده در این مطلب می باشد , اگر بدنبال تغییر در سرنوشت خود می باشید , قطعا ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر در دانشگاه های کشورهای اروپایی و پیشرفته با حداقل هزینه ( ماکزیموم 14 میلیون تومان در سال) یکی از بهترین گزینه های تغییر در سرنوشت شما می باشد.

 

 

تحصیل در مقطع کارشناسی,کارشناسی ارشد و دکترا در کشور پرتغال (قسمت اول)

 <!--googleoff:index-->

استخدام 24 تصمیم به معرفی فرصت های تحصیلی و بورس در کشورهای مختلف آسیا و اروپا گرفته است و تلاش می کند با این رویه، بخشی از متخخصین استخدام 24 که دانشجویان و دانش آموختگان گرامی هستند. با ظرفیت های تحصیل رایگان و کم هزینه در مقصد های تحصیلی مختلف آشنا کند.

بزودی درباره فرآیند های تحصیل در خارج، مطالب متنوعی ارائه خواهد شد. اگر برای نخستین بار با این مطالب آشنا می شوید، باید عرض کنیم که در مطالب بعدی یه این موارد اشاره خواهیم کرد:

 • اصول اپلای برای پذیرش چیست.
 • پاتوق های تحصیلی و فرصت های تحصیلی در آسیا کدام است.
 • چه تفاوتی میان تحصیل در سوئد، فنلاند، اسپانیا و نروژ  و سنگاپور وجود دارد.
 •  بورسیه های اراسموس چیست و چه گونه برای آن ها اقدام کنید.
 • موسسات اعزام دانشجو چه خصوصیاتی باید داشته باشند.
 • چرا شرکت در کنفرانس های بین المللی برای متقاضیان ارشد و دکترا اهمیت دارد.
 • مهم ترین کنفرانس های مالزی، تایلند و ترکیه کدام است .

امیدواریم بتواینم با مطالبی که در رابطه با تحصیل در کشورهای مختلف ارائه می نماییم، اطلاع رسانی مناسب درباره فرصت های تحصیل و بورس و مهاجرت تحصیلی به سایر کشورها در اختیار متخصصین استخدام 24 قرار دهیم .

اگر درباره این کشور چیز زیادی نمی دانید، توصیه میکنیم که فایل های ویدویی زیر را مشاهده کنید: (کلیه ویدئوها در سرویس یوتیوب بارگزاری شده اند ,لذا شما می بایست ابزار مناسب جهت مشاهده این ویدئوها را در اختیار داشته باشین ! )

 • مستندی ۸ دقیقه جالب از زندگی در پرتغال
 • روایت دانشجویان از زندگی در پرتغال
 • فرصت های تحصیل در پرتغال
 • فرصت های تحصیل در دانشگاه کویمبرا
 • فرصت های تحصیل در دانشگاه لیسبون 
 • فرصت های تحصیل در دانشگاه پورتو 

در گفتار امروز، به معرفی فرصت های تحصیلی در کشور پرتغال اشاره می کنیم. کشوری نزدیک اسپانیا که از نظر آب و هوا و وضعیت تحصیل و زندگی، موقعیت های خوبی برای تحصیل دانشجویان ایرانی فراهم کرده است. با ما در گزارش امروز همراه باشید.

کشور پرتغال 

هر وقت از پرتغال صحبت می شود، به یاد کریس رونالدو، ستاره رئال مادرید می افتیم. شاید خیلی ها نمیدانند که پرتغال، یکی از بهترین دانشگاه های جنوب اروپا را دارد و سالانه هزاران دانشجوی بین المللی برای تحصیل در اروپا، این کشور آرام و زیبای همسایه اسپانیا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

پرتغالی ها به واسطه سیستم دریانوردی پیشرفته توانسته اند به آمریکای جنوبی سفر کرده و اکنون کشور بزرگی چون برزیل، به زبان پرتغالی صحبت می کند. یعنی اگر شما بتوانید به زبان پرتغالی در پرتغال درس بخوانید، فرصت کار و زندگی آسان تری برای شما در امریکای جنوبی نیز فراهم می شود.

پرتغال، کشور مطرحی در اروپا نیست و در دنیای علم و فناوری هم، برند شاخص و نام آوری از آن سراغ نداریم. اما با این حساب، دانشگاه های قدیمی و مطرح اروپا، برخی در این کشور قرار دارد که دانشگاه لیسبون و دانشگاه کویمبرا را می توان نام برد که از قدیمی ترین دانشگاه های قاره سبز به شمار می روند. بر خلاف مردم سوئد و نروژ که آشنایی خوبی به زبان انگلیسی دارند، مردم پرتغال با این زبان آشنا نیستند و زندگی در پرتغال بدون آشنایی به زبان پرتغالی کمی مشکل است و شاید سبب شود تا متقاضیان تحصیل در این کشور، این زبان را که با زبان اسپانیایی تشابهات زیادی دارد را یاد بگیرند.

تحصیل در مقطع کارشناسی,کارشناسی ارشد و دکترا در کشور پرتغال (قسمت اول)

 

البته باید به این موضوع توجه داشت که یادگیری زبان های اروپایی و آسیایی، اگر به این نیت باشد که شما فقط مدتی در آن کشور زندگی و تحصیل کنید و هدف دیگری نداشته باشید، خیلی فایده ندارد. مثلا شما مدت زیادی وقت بگذارید که اوکراینی یا لهستانی یاد بگیرید بخاطر تحصیل در مجارستان و لهستان. اما قصد زندگی در این کشور ها را نداشته باشید، یادگیری زبان های سخت کم کاربرد اروپایی، در بلند مدت اثربخشی لازم را برای شما به ارمغان نخواهد آورد.

اما اگر همین وقت را برای یادگیری زبان اسپانیایی، چینی یا فرانسوی بگذارید، می توانید فرصت های تحصیلی و شغلی گسترده ای در دنیا برای خود دست و پا کنید. برای زبان پرتغالی نیز همین وضعیت صادق است. اگر قصد شما برای تحصیل در پرتغال منوط به همین چند سال دوره تحصیلی رسمی باشد، یادگیری زبان پرتغالی خیلی فایده ندارد. اما اگر شما می خواهید در پرتغال تا مقاطع بالاتر ادامه تحصیل داده و پس از تحصیل به عنوان کمک استاد یا کارشناس در دانشگاه یا محل تحصیل خود مشغول به فعالیت شوید، یادگیری این زبان کم کاربرد، توجیه بهتری پیدا خواهد کرد.

به هر حال، تحصیل در پرتغال با وجود آن که مردم زبان انگلیسی نمی دانند، خیلی سخت نیست. چرا که دانشگاه های زیادی به زبان انگلیسی وجود دارد که شرایط تحصیلی خوب و ارزان قیمتی را برای دانشجویان خارجی فراهم می کنند.

 

 مثلا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه Coimbra پرتغال سالانه ۲ هزار یورو است که این رقم به مراتب کم تر از هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان، نروژ ، هلند و دانمارک است.

از طرفی، هزینه زندگی در پرتغال به مراتب کم تر از هزینه های زندگی روزمره در این کشورها است. برای دانشجویان، هزینه های جانبی زندگی بسیار اهمیت دارد و به نظر می رسد، با افزایش نرخ ارز و هزینه ها در اروپا، اسپانیا و پرتغال بتوانید یکی از مقصد های جدید تحصیلی ایرانیان در خارج از کشور باشد.

ابتدا کمی درباره پرتغال بدانیم. سعی کنید پیش از انتخاب کشور و دانشگاه در کشورهای مختلف دنیا، کمی درباره فرهنگ و سیاست و سیستم های اجتماعی و حقوقی و قانونی آن ها کسب اطلاع کنید و سایت های دولتی مهم ان را برای ارتباطات بعدی چه قبل از حرکت و چه در زمان تحصیل و زندگی در ان جا در اختیار داشته باشید تا در مواقع لزوم، با مراکز رسمی در تعامل باشید.

برای ما ایرانی ها، پرتغال کشور شناخته شده ای نیست و شاید ۵ درصد کسانی که برای سفر و تحصیل به قاره اروپا می روند، این کشور در فهرست آن ها قرار نداشته باشد. به هر حال پرتغال، همسایه اسپانیا در جنوب قاره سبز است. کشوری است که اگر شما روادید یکی از کشور های عضو پیمان شنگن را در اختیار داشته باشید، قادر خواهید بود به این کشور سفر کرده و مدت ۹۰ روز در آن جا اقامت داشته باشید. در واقع پرتغال، عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن بوده و واحد پول آن یورو است.

این کشور حدود ۱۱ میلیون جمعیت دارد که در ۹۲ هزار کیلومتر مربع قرار گرفته اند. پرتغال، یک هجدم مساحت ایران است و تراکم جمعیت در آن بالا است. آب و هوای خوبی که در این کشور وجود دارد سبب شده است تا پرتغال یکی از مقصد های جدید اروپایی ها برای تعطیلات باشد. حکومت پرتغال پارلمانی است و دین رسمی، مسیحی می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی,کارشناسی ارشد و دکترا در کشور پرتغال (قسمت اول)

 

(تصویر ایندکس پرتال دانشگاه معروف لیسبون پرتغال)

چرا برای تحصیل در اروپا، پرتغال را انتخاب کنیم؟

این که چرا پرتغال را به عنوان مقصد تحصیلی جدید ایرانیان می توان در نظر گرفت، دلایل زیادی دارد که برخی از آن عبارتند از:

۱- تحصیل در کشوری ارزان با امکانات گسترده.

۲- امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپا که در این کشور قرار دارند.

۳- امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر آمریکای شمالی طرف قرارداد با دانشگاه های پرتغال، مانند دانشگاه پورتو.

۴- امکان تحصیل ارزان قیمت به نسبت دیگر قسمت های اروپا و آمریکا.

۵- امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کلیه دانشگاه های این کشور برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا.

۶- امکان دریافت بورس تحصیلی از موسسات و سازمان های این کشور برای رشته های فنی و مهندسی.

۷- دارای چندین دانشگاه مورد تایید اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم ایران.

۸- سطح روابط سیاسی، اقتصادی و صنعتی و فرهنگی مطلوب با ایران در ۵۰۰ سال اخیر.

۹- سهولت دریافت روادید تحصیلی از سفارت پرتغال در تهران.

۱۰- سهولت دریافت پذیرش تحصیلی از اکثر دانشگاه های پرتغال با حداقل های مورد نیاز.

دانشگاه های پرتغال، از جمله دانشگاه های معتبر اروپا هستند. اگر چه به نسبت چالمرز و دانشگاه سلطنتی استکهلم و دانشگاه اسلو و هلسینگی و آکسفورد، اعتبار جهانی ندارند، اما تحصیل در این محیط بین المللی چند زبانه، فرصت خوبی برای علاقمندان به تحصیل در محیطی اروپایی، ارزان و با کیفیت و امن است.

مقصد بسیاری از دانشجویان ایرانی در این کشور، دانشگاه های لیسبون، کویمبرا و پورتو بوده است که رشته های متنوع و سطح دانشگاهی معتبر دارند. در ادامه به نکاتی درباره تحصیل در این کشور اشاره می کنیم که می تواند برای متقاضیان تحصیل در این کشور مثمر ثمر باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی,کارشناسی ارشد و دکترا در کشور پرتغال (قسمت اول)

 

(دانشگاه کویمبرا پرتغال، یکی از ارزان ترین و معتبر ترین دانشگاه های جنوب اروپا است)

فهرست دانشگاه های پرتغال

تحصیل در مقطع کارشناسی,کارشناسی ارشد و دکترا در کشور پرتغال (قسمت اول)

 

(دانشگاه پورتو پرتغال یکی از معتبر ترین دانشگاه های اروپا است)

همه دانشگاه هایی که در این فهرست قرار دارند، مورد تایید وزارت علوم ایران برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. ۲۰ دانشگاهی که در زیر ارائه شده است، قدمت طولانی در اروپا داشته و دارای آزمایشگاه ها و ظرفیت های تحقیقاتی و عملی گسترده است.

 • Universidade da Beira Interior (Covilhã)
 • Universidade de Coimbra (Coimbra)
 • Universidade de Évora (Évora)
 • Universidade de Lisboa (Lisbon)
 • Universidade da Madeira (Funchal)
 • Universidade do Minho (Braga (the headquarters) and Guimarães)
 • Universidade Nova de Lisboa (Lisbon)
 • Universidade do Porto (Oporto)

  دانشگاه های پلی تکیک پرتغال
 • Instituto Politécnico de Bragança (Bragança)
 • Instituto Politécnico de Castelo Branco (Castelo Branco)
 • Instituto Politécnico de Coimbra (Coimbra)
 • Instituto Politécnico de Leiria (Leiria)
 • Instituto Politécnico de Lisboa (Lisbon)
 • Instituto Politécnico de Portalegre (Portalegre)
 • Instituto Politécnico de Santarém (Santarém)
 • Instituto Politécnico de Setúbal (Setúbal)
 • Instituto Politécnico de Tomar (Tomar)
 • Instituto Politécnico de Viana do Castelo (Viana do Castelo)
 • Instituto Politécnico de Viseu (Viseu)
 • Instituto Politécnico do Cávado e do Ave (Barcelos)

شاید برای شما تحصیل در کشوری که زبان پرتغالی دارد کمی عجیب باشد!

نکته اول این که زبان این کشور کوچک جنوب اروپا، در فهرست ۱۰ زبان پر تکلم دنیا قرار دارد و در قاره آمریکا به خصوص آمریکای جنوبی مخاطبان زیای را به خود جذب کرده است. به این نکته توجه داشته باشید که یادگیری این زبان به عنوان یک زبان خارجی، اگر چه کم تر از یادگیری و تسلط به زبان چینی، آلمانی و فرانسوی فواید تحصیلی، تجاری و اقتصادی برای شما به ارمغان می‌آورد، اما سبب می‌شود تا بتوانید در چندین کشور در قاره اروپا، آفریقا و آمریکا، فرصت های تحصیلی و شغلی داشته باشید.

فراموش نکنید که پرتغالی، زبان رسمی در کشور دویست میلیونی برزیل، به عنوان یکی از کشورهای نوظهور در اقتصاد جهانی می‌باشد و به همین خاطر، حتی یادگیری زبان پرتغالی در دانشگاه های این کشور بی فایده نخواهد بود.

 تحصیل در مقاطع کارشناسی و بعضاً کارشناسی ارشد پرتغال دارای شهریه می‌باشد و برای دانشجویان خارجی رایگان نیست. اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و حتی پسا دکترا، فرصت های تحصیلی فراوانی برای دانشجویان خارجی در رشته های مختلف تدارک دیده شده است که بعضاً با بورس های تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت نیز همراه است. بنابراین در صورتی که خواهان تحصیل در این کشور می‌باشید، با تأمل بیش تر و دقت بهتر به تعامل با اساتید و دانشگاه های هدف بپردازید تا به نتیجه مورد علاقه دست یابید.

دانشگاه های پرتغال فهرستی بیش از 50 دانشگاه و موسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی معتبر و بعضاً با اعتبار بین المللی می‌باشد که ما ۲۰ مورد پر مخاطب را انتخاب کردیم که می توانید از این فهرست دانشگاه مورد نظر را انتخاب کنید و برای پذیرش اقدام نمایید. به هر حال، دانشگاه های پرتغال به 2 دسته دانشگاه های عمومی و دانشگاه های پلی تکنیک تقسیم بندی می‌شوند که فهرستی از معتبرترین این دسته ها در زیر ارائه شده است.

در گفتار بعدی، به معرفی برخی از دانشگاه های مطرح این کشور که فرصت های تحصیلی ارزان را در اختیار مخاطبان قرار می دهند، می پردازیم.

فراموش نکنید که از سال آینده، ‌تحصیل رایگان در فنلاند برای رشته های انگلیسی زبان لغو می شود و باید برای تحصیل در این کشور اسکاندیناوی، شهریه پرداخت کرد. 

 

 <!--googleon:index-->

 

اگر امروز تصمیم به تغییر سرنوشت خود گرفته اید , کارشناسان استخدام 24 می توانند شما را در این مسیر راهنمایی نمایند .

فرصت های تحصیلی در دانشگاه های معتبر خارجی یکی از بی نظیر ترین و کم نظیر ترین موقعیت های پیش رو هر فردی است که به دنبال اینده ای مطمئن و روشن در کشورهای بزرگ صنعتی می باشد. منتظر نظرات شما درباره این مطلب هستیم / با ارزوی موفقیت و سعادتمندی برای همه متخصصین و دانشجویان عزیز / استخدام 24

 

 

تاریخ انقضاء اگهی : -------- || استان : بدون انتخاب|| شهر : -------- || ایمیل دریافت رزومه: -------- || تلفن/فکس جهت کسب اطلاعات: --------(عضویت در سایت)
ارسال کننده آگهی :admin درباره این آگهی: شکایت/انتقاد (فقط کاربران عضو)

تگ‌ها: تحصیل در پرتغال تحصیل در مقطع لیسانس در پرتغال ادامه تحصیل در مقطع دکتری ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی بورسیه تحصیلی بورسیه دانشگاه های پرتغال

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظر خود را در مورد این آگهی بیان کنید

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
سوال:
آدرس اینترنتی استخدام 24 را به شکل روبرو در کادر زیر وارد کنید: estekhdam24.com
پاسخ:*
بالای صفحه